Aziz yıldırım'dan alex açıklaması!

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulüple ilişkisi hafta başında resmen kesilen futbol takımının eski kaptanı Alex de Souza hakkında sert açıklamalar yaptı.


Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli takımın UEFA Avrupa Ligi'nde yarın deplasmanda Almanya'nın Borussia Mönchengladbach takımıyla yapacağı (C) Grubu ikinci maçı için kafilenin Almanya'ya hareketinden önce Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'nda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başkan Aziz Yıldırım; kulüp asbaşkanı Ali Yıldırım, teknik direktör Aykut Kocaman ve tercüman Samet Güzel'in de yer aldığı basın açıklamasında, 'Ben Fenerbahçe'nin menfaatleri için gerekirse saniyede karar veririm. Öyle 3 dakika falan yok, saniyede karar veririm. Zamanında nasıl kalması için alkışladım, dirayet gösterdiysem, bugün de gitmesi gerektiğine inandığım için bu kararı verdim. Eğer Alex Fenerbahçe Başkanı'nın üzerine çıkmışsa o zaman ya başkan gider ya Alex gider. Bunu kamuoyu da böyle bilsin' ifadelerini kullandı.


'Saha içindeki Alex'e ben de kefilim, ama saha dışındaki Alex'e değilim' diyen Aziz Yıldırım, şunları kaydetti:

"Her şey Alex üzerine kurulmuş. Ben de Alex’i çok seviyorum. 50 bin kişi onun aleyhine bağırdığında ben ve arkadaşlarım ayağa kalkıp onu alkışladık. Bu süreçle ilgili tüm açıklamaları, o açıklamalarını yaptıktan sonra Salı günü yapacağız. Tercümanı Samet de burada, doğruları söyleyecek. O gün ’4’te geliyorum’ dedi, 4’ü çeyrek geçe geldi. Odaya aldım. Elinde hala telefonu vardı, hala yazıyor. Ayak ayak üstüne attı. Bir büyüğünün karşısında ayak ayak üstüne attı. Hala tweet atmaya devam ediyordu, yüzümüze bakmıyordu. ‘Benim durumum ne olacak’ dedi. ‘Sen ne istiyorsan o olacak’ dedim. ’Hoca beni kadroda düşünmediğini söyledi. Siz ne düşünüyorsunuz?’ dedi. Kalmak istiyorsa, takımla birlikte kadroda olmayacağını söyledim. O da gitmek istediğini söyledi. Eylül ayı sonu itibariyle kulüpten 1 lira alacağı yoktur. Ben Fenerbahçe’nin menfaatleri için gerekirse 1 saniyede karar veririm. Benim Alex’i herkesten çok sevdiğimi herkes bilir. O gün nasıl ayağa kalkıp alkışladıysam, bugün de dirayetle karar verdim. Alex başkanın önüne çıkarsa, ya başkan gider ya da Alex gider. Tüm konuşmalarımda yanımda bu çocuk (Samet Güzel) var. Onun da namusu şerefi varsa doğruları söyler. Sahadaki Alex’e ben kefilim. Ama saha dışındaki Alex’e kefil değilim. Hiç kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Kendisine yemek verelim, bir veda yapalım dedik, istemedi. Haftaya gerekli açıklamaları yapacağım. Kimse Fenerbahçe’den büyük değildir. Fenerbahçe bir kurumdur. Kişilerin arkasında mı kurumların arkasında mı duracağız. Biz 14 senede Fenerbahçe’yi buralara getirdik. Biz o kadar korkak değiliz, verdiğimiz kararların arkasında dururuz. Aykut Kocaman, kendi istediği sürece buradadır. Fenerbahçe için yaptıklarımı, neler çektiğimi biliyorlar. 3 Temmuz süreci halen devam ediyor. Taraftarların arasına nifak tohumları sokmaya çalışıyorlar. Geçen sene Karabükspor maçından önce kongrede yaptığım konuşma bugün hale geçerlidir. Gazeteye ilan veriyorlar. Gazeteye ne konuşuyorsun, gel Fenerbahçe’de konuş. Dün Alex’e küfür edenler, bugün arkasından gözyaşı döküyor. Aykut Kocaman, Alex, Aziz Yıldırım birer şahıstır. Fenerbahçe ise bir kurumdur. Biz kurumun arkasında mı duracağız. Şahıslar gelip geçer Fenerbahçe ömür boyu vardır. Biz de çok seviyoruz bu çocuğu. Teyzem de kızım da çok seviyor ama burada huzur kalmadı. Onu sevmek ayrı, bu ayrı. Hepsini anlatacağım. Samet de anlatacak. Fenerbahçe düşmanları yeniden hortladı. Alex’i sevdiğini söyleyenler, formasını alıp etiketini kesmeden oraya koyanlar timsah gözyaşları dökmesin. Alex’i ben de Aykut Kocaman da Ali Yıldırım da seviyor. 8 sene burada kalması için ne fedakarlıklar yaptığımı biliyor. Ama Fenerbahçe’nin menfaatleri için gözümü bile kırpmadan 1 dakikada karar veririm. Kendisi için söylediğimiz hiçbir şeyi kabul etmedi"

0 yorum: