Rusya'dan Gelen Açıklama


Suriye'den atılan top mermesiyle 5 Türk vatandaşının öldürülmesi sonrası Rusya'dan ilk açıklama geldi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'den Türk topraklarına düşen top mermisinin kaza olduğu yönünde açıklama yapmasını talep etti.

    


Suriye top mermisiyle 5 Türk vatandaşının öldürülmesi ve sonrasında Türkiye'nin Suriye'de bazı hedefleri vurması nedeniyle açıklama yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'nin Türkiye tarafına düşen top mermisinin kaza olduğunu açıklamasının önemli olduğunu söyledi. 
Türkiye ile Suriye arasındaki krizle ilgili bir açıklama da İngitere Dışişleri Bakanı William Hague'dan geldi. Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de açıklama yapan Hague, Suriye'nin davranışına Türkiye'nin verdiği cevap anlaşılabilir bir durum. Ancak çatışmadan kaçınılmalı" şeklinde konuştu.
Ankara ile Şam arasındaki krizle ilgili bir açıklama da, İngiltere Başbakan yardımcısı Nick Clegg'den geldi. Clegg, "Suriye rejiminin askeri güçlerinin yaptıklarının sonuçları ortadır. Biz Türkiye'nin dün geceki askeri harekatını destekliyoruz" dedi.

0 yorum: